London

European Springs & Pressings LTD
Chaffinch Business Park, Croydon Road
Beckenham, GB-KENT BR3 4DW
Great Britain
Tel: +44 208 663 1800
Fax: +44 208 663 1900
info.bec@lesjoforsab.com

http://www.europeansprings.com/


London factory


Visa större karta

VD

Stuart McSheehy
Tel: +44 (0) 20 8663 1800
stuart.mcsheehy@europeansprings.com

Other key personnel

Technical Director
Howard Downs
Tel. +44 (0) 2086 661 800
howard.downs@europeansprings.com  

Försäljning Norr
Ken Dinely
Tel. +44 (0)1422 377335 / +44 (0)7725 782938
ken.dineley@lesjoforsab.com

Business Development Manager - North
Carl Whitacker
Tel: +44 (0) 7923 210281
carl.whitaker@europeansprings.com

Business Development Manager - South
Andrew Edwards
Tel: +44 (0) 7894 414370
andrew.edwards@europeansprings.com

Business Development Manager - Ireland
Martyn Tyndall
Tel: +44 (0)28 9083 8605 / +44 (0) 7889 171165
martyn.tyndall@europeansprings.com  

Affärsområdeschef Standard- & Gasfjädrar
Ken Dinely
Tel. +44 (0)1422 377335 / +44 (0)7725 782938
ken.dineley@lesjoforsab.com

Customer support Standard- & Gasfjädrar
Ian Mandell
Tel. +44 (0)1422 377335
ellandsales@europeansprings.com

Intern försäljning
Simon Taylor
Tel. +44 (0) 2086 661 800
info.bec@europeansprings.com

Sales Administration Manager
Tracy Boyer
Tel: +44 (0) 208 663 1800
info.bec@europeansprings.com

Sales Administration
Sue Paine
Tel: +44 (0) 208 663 1800

Ekonomi och personal
Alison Donovan
Tel. +44 (0) 2086 661 800
alison.donovan@europeansprings.com

Produktion
Raymond Furlong
Tel. +44 (0) 2086 661 800
raymond.furlong@europeansprings.com

Jason Wilby
Tel. +44 (0) 2086 661 800
jason.wilby@europeansprings.com

Inköp
Garry Tilby
Tel. +44 (0) 2086 661 800
garry.tilby@europeansprings.com

Korta ledtider på teknikprover kan betyda allt i ett projekt
Gå till referenssidan
Kontakta mig
Namn:
e-post:
Telefon:
Text:
Land:

Ditt land:
Skriv texten i bilden nedan:
The CAPTCHA image
The Complete Spring Supplier
© 2020 Lesjöfors AB. All Rights Reserved.